Salacomp

Esslingen-i beszámoló

kep 5

2018. október 21-27. között a Goethe Intézet és a németországi Baden-Württemberg tartomány egyhetes továbbképzést szervezett Esslingenben a Tanártovábbképző Központban. A továbbképzésen 9 német nyelvtanár és 9, fémipar és elektronika területen tanító szakmai tanár vehetett részt. Együtt utazhattunk kollégákkal Vác, Debrecen, Szombathely, Győr, Szolnok és Budapest Szakképző Centrumaiból.


Előadásokat hallgattunk a német duális képzés rendszeréről, a kompetencia alapú oktatásról. A magyar iskolarendszertől eltérően a tanulók a szakképesítés megszerzésére nem iskolát, hanem üzemet választanak, ahonnan azután az üzemhez tartotó szakképzési centrumokba, iskolába küldik őket. Heti három napot töltenek a gyakorlati oktatásban és kettő napot az elméleti képzésben. Az elméleti és a gyakorlati oktatás nagyon szorosan összefügg, a tanárok mindkettőben részt vesznek. Nagy hangsúlyt fektetnek a tanulók szociális kompetenciájának fejlesztésére, és a képzés során igyekeznek figyelembe venni a tanulók jövőbeli munkaadójának igényeit. Csoportunk ellátogathatott Esslingenben, Tübingenben és Stuttgartban szakképző iskolákba, ahol óralátogatáson is részt vehettünk. Számomra nagyon érdekes volt az a német nyelvi óra, ahol menekült tanulók nyelvi képzése folyt. Lehetőségünk volt beszélgetni a német kollégákkal is. Üzemlátogatáson voltunk a BALLUFF cégnél és tanműhelyekben jártunk, valamint Baden-Württemberg tartomány Elektro- és Informatikatechnikai Képzőközpontjában, ahol a legmodernebb technikai berendezéseket csodálhattuk meg. A program nagyon kötött és feszes volt, az utolsó napon délután volt csak lehetőségünk egy kis városnézésre Esslingenben. Az út során nagyon sok új ismeretre tettünk szert, ezeket igyekszünk átadni a kollégáknak is és reméljük, a következő években mások is részt vehetnek majd ezen a továbbképzésen, amely egyébként 40 pontot ér.
Köszönjük, hogy részt vehettünk ezen a továbbképzésen.

Kiskunfélegyháza, 2018.november 4.
Ballabásné Dudás Márta
Ballabás Sándor

 

kep 1

kep 2

kep 3

 

kep 7 kep 4 kep 10 kep 12

 

kep 9

kep 6

kep 8

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmessé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bovebben.